O nas

Od 10-ciu lat zajmujemy się opieką nad Seniorami. Prowadzimy Domy Opieki „Seniorowo” w Szołdrach i Poznaniu, które uzyskały decyzję Wojewody Wielkopolskiego o wydaniu na czas nieokreślony zezwolenia na prowadzenie domów zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku pod numerami 12 i 46. Dom w Poznaniu jest jedyną legalnie działającą placówką tego typu w obrębie miasta. Celem  naszych działań jest zapewnienie opieki mieszkańcom domów. Osiągamy to dzięki pełnemu zaangażowaniu wszystkich pracujących na rzecz Seniorów. Oferujemy pełen zakres usług pielęgnacyjno-opiekuńczych, niezbędnych dla Seniorów oczekujących wsparcia. Gwarantujemy profesjonalne i w miarę możliwości indywidualne podejście do każdego Mieszkańca  domu.

Zapraszam

Robert Kowalczyk

REKOMENDACJE, OPINIE, PODZIĘKOWANIA RODZIN

2020-03-08
Witam, moja mama mieszkała w Seniorowie prawie dwa lata. Dom znalazłem za pośrednictwem internetu. Obawy związane z pozostawieniem mamy w obcym miejscu, pod opieką obcych osób były duże, jednak opieka, rodzinna atmosfera, spokojne i pogodne podejście do niepełnosprawnego seniora ? to wszystko wypełnia Seniorowo. Właściciel, p. Robert przywiązuje bardzo dużą wagę do nastawienia opiekunek do podopiecznych. Sam jest pod tym względem wzorem do naśladowania i widać, że przyjazna atmosfera udziela się wszystkim opiekunkom. Po kilku tygodniach nie miałem wątpliwości, że mama jest w dobrych rękach, zaopiekowana, nakarmiona i bardzo dobrze traktowana. Dom jest położony na wsi (cisza, spokój) i ma niewielki ogród, zatem gdy tylko robi się cieplej, seniorzy wychodzą na świeże powietrze i odpoczywają w ogrodzie. Jeżeli będziecie Państwo czytać mój komentarz, to znaczy, że macie ten sam problem, który ja miałem ? bez cienia wątpliwości, bez wahania możecie powierzyć waszych rodziców opiece w Seniorowie.

Marek P. z Poznania

2019-08-08
Dzień dobry.Serdeczne szczere podziękowania dla właścicieli domu opieki SENIOROWO oraz bardzo miłemu personelowi za profesjonalną opiekę nad moją mamą ,która w sposób godny dożyła prawie 103 lat.Z całą odpowiedzialnością potwierdzam to wszystko co było wcześniej napisane tj.bardzo dobre domowe jedzenie (własne wypieki),czysto w każdym miejscu,piękny zadbany teren ,ale przede wszystkim opieka zawsze uśmiechniętych i życzliwych opiekunek(raz jeszcze bardzo dziękuję za ciężką i odpowiedzialną pracę).Szanowni Państwo doskonale wiem jak bardzo trudno podjąć decyzję o oddaniu bliskiej osoby do domu opieki.Po pewnym czasie zrozumiałem,że była to słuszna decyzja.Nie byłem w stanie zapewnić mamie należytej,fachowej opieki .Mama mieszkała sama ,brakowało jej kontaktu z innymi osobami,uwielbiała siedzieć na ławce na dworze.W Szołdrach miała to wszystko zapewnione,czuła się bardzo dobrze.Z całego serca polecam Panstwu DOM OPIEKI SENIOROWO W SZOŁDRACH,pod każdym względem.Przepraszam,że tak późno napisałem swoją opinię.Wdzięczny Krzysztof.

Krzysztof

2018-06-28
,,Tylko życie poświęcone innym Warte jest przeżycia? Albert Einstein Składam serdeczne podziękowanie Państwu Kindze i Robertowi Kowalczyk oraz całemu Personelowi Całodobowego Domu Opieki ?Seniorowo? w Szołdrach DZIĘKUJEMY Za pomoc, troskliwą opiekę i profesjonalne podejście do chorego ojca, dziadka i pradziadka Piotra Żółtowskiego, za okazane serce, cierpliwość i zrozumienie dla bliskich w trudnych chwilach odchodzenia. Niech pogoda ducha nigdy Państwa nie opuszcza, a praca przynosi satysfakcję i spełnienie. Z wyrazami szacunku Rodzina

Kowalak R.

2018-03-09
Dziękuję całemu personelowi za bardzo dobrą opiekę i profesjonalne podejście, dzięki której po dwóch miesiącach mamie udało się powrócić do pełnej sprawności i samodzielności. Dom Opieki Seniorowo jest w 100% godny polecenia.

M.S.

2018-01-10
Z całego serca polecam SENIOROWO. Przez 10 miesięcy przebywał w w tym Domu nasz ojciec i muszę przyznać, że opieka naprawdę jest wspaniała. kiedykolwiek zajechaliśmy zawsze wszyscy mieszkańcy byli zadbani schludnie ubrani. Personel zajmował się cały czas swymi podopiecznymi. Latem i inne ciepłe dni przebywali w ogrodzie, śpiewali, rzucali piłką, wszyscy byli weseli, na stołach zawsze jakieś napoje i desery. Właściciel p.Robert, człowiek o wielkim sercu, zawsze służący pomocą, dbający o opiekę lekarską. Jeśli ktoś się zastanawia nad pomocą dla bliskiej mu osoby to z całą odpowiedzialnością Całodobowy Dom Opieki SENIOROWO jest właściwym miejscem. Nasz ojciec odszedł 20.12.2017, a do tego czasu my byliśmy spokojni o tatę-Franciszka.

I.W. Chojnaccy

2017-06-17
Miałam okazję odbywać praktyki w Domu Opieki „Seniorowo” , jestem pedagogiem, przyszłym gerontologiem więc mam ogląd sytuacji z trochę innej perspektywy niż mieszkańcy. Muszę przyznać, że dom spełnia wszystkie warunki zapewniające tzw. „godną starość”. Jest czysto, spokojnie, w domu mieszkają zwierzęta – pies, kot, papugi – co stwarza domową atmosferę a także ma bardzo pozytywny, terapeutyczny wpływ na mieszkańców. Mieszkańcy, z którymi przeprowadzałam wywiady są bardzo zadowoleni z usług pełnionych przez placówkę. Kierownictwo i pracownicy są wykwalifikowani i wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem, co ważne, są bardzo sympatyczni a to ma wielkie znaczenie. Dom znajduje się w bardzo spokojnej okolicy, wokół piękny ogród z którego korzystają mieszkańcy a w pobliżu kościół. Uważam, że w „Seniorowie” zaspakajane są wszystkie potrzeby mieszkańców, którzy czują się tam naprawdę bardzo dobrze. W swojej praktyce zawodowej miałam ogląd na inne placówki skierowane do osób w podeszłym wieku, przyznaję, że „Seniorowo” wypada najlepiej. Serdecznie polecam!

Dominika

2017-03-27
Niech oceną tego miejsca będzie wypowiedz mojej mamy Niny, która często powtarzała ” Dziękuję Panu Bogu, że przed śmiercią znalazłam sie w miejscu pełnym miłości i czułej opieki”. Dziękujemy personelowi i panu Robertowi za stworzenie tego miejsca.

Dorota i Lech Mączkowsy

2017-03-08
Od 8 lat Mama choruje na Alzheimera, z roku na rok objawy się pogłębiają, po pierwszym udarze (ok 3 lat temu) Mama potrzebowała opieki 24 godziny na dobę, wtedy zaczęliśmy zastanawiać się wspólnie z rodziną jak rozwiązać kwestie opieki nad Mamą. Neurolog, która opiekowała się Mamą poleciła dom opieki w Szołdrach, długo zastanawialiśmy się nad przystosowaniem się MAmy do innego miejsca jakim jest dom opieki. Na próbę Mama pojechała na 2 tygodnie, mimo naszych wątpliwości i obaw, bardzo dobrze zniosła ten pobyt i sama dopytywała i wykazywała chęć wyjazdu do Seniorowa. Zdecydowaliśmy się wtedy przedłużyć nieco Jej pobyt do 1 M-ca. Po powrocie do domu, stwierdziła ze w domu jest dobrze, ale w ,,tam u Pana Roberta jest inaczej” i chce tam wrócić. Obserwując Mamy zachowanie oraz szanując jej zdanie i opinie, zdecydowaliśmy się na staly pobyt mamy w Seniorowie, z zastrzeżeniem ze w każdej chwili wg woli Mamy może wrócić do nas do domu, od maja 2014 roku Mama nie wykazuje chęci powrotu do domu, a każdorazowo po pobycie u nas podczas świąt, chce jak najszybciej wrócić do Seniorowa. Jesteśmy bardzo zadowolenia z opieki, Mama za każdym razem jest czysto ubrana, umyta, ogólnie zadbana, pokoje i pościel są czyste i schludne. Personel łącznie z kierownictwem są zawsze serdeczni, otwarci i nigdy nie spotkałam się z jakąkolwiek nieprzyjemną sytuacją, a bywam dość często i niezapowiedzianie. Sama nie zapewniłabym takiej opieki Mamie w domu (lekarska, pielęgniarska, duchowna, towarzyska). Z czystym sumieniem mogę polecić dom opieki Seniorowo osobom mającym podobny lub zupełnie inny problem ze schorowanymi rodzicami.

Córka Ewa

2017-02-27
Od dluzszego czasu wahalam sie aby podjac trudna decyzje o umieszczeniu swojego schorowanego ojca w domu opieki.Szukalam osrodka,ktory zapewni opieke,troske i wszelka pomoc.Dom opieki „Seniorowo” to pierwszy osrodek,do ktorego zadzwonilam .Po kilku pierwszych slowach Pana Roberta wiedzialam,ze to miejsce jest idealne.Teraz po 20-stu miesiacach przebywania mojego ojca w tym domu,smialo moge powiedziec ,ze „Seniorowo”zapewnilo ojcu wszystko co najlepsze.Kazdemu, kto stoi przed tak odwazna-trudna decyzja,moge z pewnoscia polecic to miejsce.-SERDECZNIE POLECAM.Bardzo jestem wdzieczna za ogromne wsparcie i za czas jaki otrzymywalam podczas kazdej rozmowy telefonicznej czy tez odwiedzin.Kazda wizyta udawadniala, ze to miejsce jest prawdziwym domem,a osoby w nim pracujace sa do tego powolane.Szczegolnie chcialabym podziekowac Pani,ktora poinformowala mnie o zlym stanie ojca.Ten telefon umozliwil mi i mezowi spedzic ostanie z nim chwile.Serdecznie z calego WSZYSTKIM-DZIEKUJE…….Corka Lidia z rodzina.

LIDIA CHMIELEWSKA

2017-02-22
Od dluzszego czasu wahalam sie aby podjac ta trudna decyzje o umieszczeniu swojego ojca w domu opieki. Szukalam osrodka, ktory zapewni opieke, troske i wszelka pomoc. Dom opieki „Seniorowo” to pierwszy osrodek, do ktorego zadzwonilam. Juz po kilku slowach Pana Roberta, wiedzialam, ze ten osrodek jest idealny. Teraz po 20stu miesiacach przebywania Ojca w tym domu, smialo moge powiedziec, ze „Seniorowo” zapewnilo mojemu Ojcu wszystko to co najlepsze. Kazdemu kto stoi przed podjeciem tej odwaznej-trudnej decyzji moge zapewnic, ze ten dom opieki to najlepszy wybor. Polecam bardzo serdecznie! Bardzo jestem wdzieczna za ogromne wsparcie oraz za czas, ktory zawsze otrzymywalam podczas rozmowy telefonicznej czy tez odwiedzin. Kazda wizyta udawadniala, ze to miejsce jest prawdziwym domem, a osoby w nim pracujace sa do tego powolane. Najwieksza wdziecznosc chcialabym przekazac na rece Pani, ktora powiadomila mnie o zlym stanie Ojca i umozliwila mi i mezowi spedzienie z nim jego ostatnich chwil. Po raz kolejny z calego serca bardzo wszystkim dziekuje.

Corka Lidia z rodzina.

2016-08-09
99-letnią mamę przywieziono (transportem ośrodka) do Seniorowa w kiepskim stanie fizycznym i psychicznym po operacji złamanego biodra (endoproteza). Dzięki bardzo troskliwej i fachowej opiece lekarza rejonowego opiekującego się na stałe pensjonariuszami oraz pielęgniarek Seniorowa i profesjonalnej rehabilitacji mama teraz, w wieku 102 lat jest samodzielna fizycznie (m.in. chodzi), bardzo sprawna umysłowo (?pożera? miejscową bibliotekę i oczywiście jest krzyżówko manka). Jest w doskonałym nastroju ? jej opinia: ?chcę dożyć tutaj do 114 lat?. Dom Senorowo jest prowadzony w sposób wzorowy, przez pedantycznego kierownika i stale pogodny i uczynny personel. Ośrodek jest otoczony pięknym ogrodo-parkiem, do którego codziennie są wyprowadzani (wywożeni) pensjonariusze. Oczywiście samodzielni korzystają z parku w każdej chwili. Ośrodek, ze względu na małą ilość pensjonariuszy ma dosyć kameralno-rodzinny charakter, co harmonizuje ze spokojem panującym na zewnątrz. Bardzo istotna zalet ośrodka to systematyczna opieka lekarska i natychmiastowa właściwa reakcja personelu na jakiekolwiek dolegliwości pensjonariuszy, o czym przekonałem się w przypadku mojej mamy. Oczywiście posiłki są na odpowiednim poziomie (3 x dziennie + 2 x desery). Z pensjonariuszami przeprowadzana jest również gimnastyka (nie ma zmiłuj); do dyspozycji telewizja i jak wspomniałem wyżej ? biblioteka. Moje marzenie ? na starość zamieszkać tutaj. A. Drożdżyński

Andrzej Drożdżyński

2016-04-11
Witam serdecznie. Drodzy Czytelnicy. Jeżeli stoicie przed podjęciem „mega” trudnej decyzji……….. to Seniorowo w Szołdrach jest własnie tym szczególnym miejscem z ogromnym domowym ciepłem, cudowną atmosferą, wspaniałym personelem. Dom przygotowany architektonicznie i technicznie . Położony jest w urokliwym, blisko natury miejscu. A w Domu pracują same Anioły. Na czele pan Robert-Anioł. Roztacza opieką \w pełni tego słowa\, wyjątkowo zaangażowany. Zna indywidualne potrzeby każdego mieszkańca. Dziękuje mu za to że: -sam widzi potrzebę i proponuje wizyty u lekarzy specjalistów -sam je realizuje dowożąc do poradni -zorganizował spotkanie i przygotował informacje na nurtujący mnie temat opieki -w razie nagłej potrzeby wzywał pomoc medyczna i osobiście odebrał ze szpitala -niejednokrotnie szukał leków niemożliwych do wykupienia -mogę być w kontakcie telefonicznym w każdej chwili -przeżyłam bardzo złą konfrontacje z DPS w Poznaniu. Potrzebowałam by mama zamieszkala w Seniorowie z dnia na dzień. Pan Robert postawił Dom na ‚nogi’, zrobił przemeblowanie i udało się. Mama tego samego dnia zamieszkała w Seniorowie. W Seniorowie mama mieszka 1,5 roku. Jest coraz mniej sprawna psychicznie i fizycznie. Poddaje się chorobie. Ale nie personel – przesympatyczny , oddany. Panie zawsze miłe i uśmiechnięte. Profesjonalnie z wielką troską pielęgnują ciało. Są obecne w każdej chwili służąc pomocą w najprostszych czynnościach życiowych z wielka kultura i szacunkiem. Mama zawsze czysto ubrana, fryzura na wałeczki, korale, kolczyki manikiur , pedikiur . Wspólne głośne śpiewanie znanych dla mieszkańców szlagierów, tańce, manualne zajęcia tematyczne stosowne do kalendarza. Jeżeli tylko pogoda pozwala spacery na świeżym powietrzu. A skąd to wszystko wiem? To proste. W Seniorowie odwiedziny są nieograniczone, lub klikam na nagrane okolicznościowe filmiki i zdjęcia robione przez pana Roberta lub panie opiekunki.Stąd mam wrażenie, ze jestem z mamą cały czas. Bardzo mi to pomaga psychicznie. Dziękuję. Podsumowując: SENIOROWO w Szołdrach to super DOM dla ludzi starszych . Opieka godna pochwały, na medal. Wielki szacunek , podziękowania i gratulacje dla Pana Panie Robercie. Na Pana ręce składam podziękowania dla całego Personelu za cudownie wykonywaną trudna pracę. Jeśli pracują Anioły na tym świecie to własnie tu. Seniorowo w Szołdrach serdecznie polecam , bez wahania, dla wszystkich , jeśli znajdą się w takiej potrzebie. Pozostaje z poważaniem

córki Agaty – Hania i Asia

2015-09-30
Bardzo chcielibyśmy podziękować personelowi domu oraz właścicielowi Panu Robertowi za wspaniałą opiekę nad Naszą Mamą. Mama przebywała w ośrodku z małą przerwą ponad rok. Czas ten będziemy wspominać dobrze. Na miejscu wspaniała opieka i rodzinna atmosfera, uśmiech na twarzach personelu – to cechy charakterystyczne tego miejsca. Do ośrodka przywieźliśmy Mamę ze szpitala, gdzie stan jej był już na tyle zły, że istniało zagrożenie karmienia sondą. Tutaj sytuacja zmieniła się diametralnie. Mama zaczęła normalnie jeść, jak tylko było to możliwe była wyprowadzana na zewnątrz, zawsze umyta, zadbana. Na miejscu domowe posiłki, smakowite wypieki. Po kilku miesiącach zapomnieliśmy o dotychczasowych złych doświadczeniach. Tutaj Mamie przyszło spędzić ostatnie chwile swojego życia, ale do końca otoczona była opieką i rodzinną atmosferą. Za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Dom polecamy wszystkim, którzy wahają się przy podjęciu decyzji.

Elżbieta P., Tadeusz P.

2015-05-14
Pobyt naszej Mamy w Domu Opieki Seniorowo wspominamy bardzo pozytywnie.Potwierdzamy wcześniejsze opinie na temat tego domu. Spotkaliśmy się tam z troskliwą i profesjonalną opieką i pielęgnacją, serdeczną atmosferą, wyrozumiałością i życzliwością całego personelu. Seniorowo to dom odpowiednio przygotowany do opieki nad osobami starszymi, zadbany i panuje w nim domowa atmosfera. Polecamy Dom Opieki Seniorowo jako idealne miejsce dla osób starszych potrzebujących całodobowej opieki.

R.M.Jędrzejczak

2015-03-19
Moja teściowa przebywa od grudnia 2014 r. w Domu Opieki Szołdry. 17.03. została przewieziona do szpitala na ul. Długą zrobiono jej badania nie zgodziła się na operację ale powiedziała że mamy ją zawieść do Pana Roberta i wszystkich Pań i Panów tam jest jej dobrze i ma wspaniałą opiekę. Jest po wylewie ma dwa krwiaki w mózgu, dziurę w mózgu i paraliż prawej strony – już nigdy nie będzie chodziła. W lewej nodze ma zator i grozi jej amputacja ale ma super opiekę i chce przebywać w Szołdrach. Zawsze jak jedziemy do Mamy obojętnie o której godzinie to witają nas uśmiechnięte wesołe osoby. Mama zawsze zadbana, najedzona, czysta uśmiechnięta. Mimo że nie raz jest w bardzo kiepskim stanie fizycznym to zawsze w gronie pensjonariuszy i pracowników uśmiechnięta i zadowolona. Polecam wszystkim to naprawdę wspaniały, dobry dom dla ludzi starszych i chorych. Dziś nie mam żadnych obiekcji po prostu nie dał a bym rady. W domu mam jeszcze 91letnią Ciocię ze złamaną miednicą po operacji leżącą nie mogącą chodzić ale po rehabilitacji będzie poruszała się. Jest sprawna psychicznie gdyby nie to, to na pewno była by w Szołdrach. Polecamy wszystkim ten dom – jest drugim domem dla naszej Mamy. Polecamy wszystkim Alina, Anita, Adam Mankiewicz

alina mankiewicz

2015-02-15
Dzień dobry. Choroba mojego Męża zaczęła się już dobrych kilka lat temu, a dolegliwosci zarówno kardiologiczne jak i neurologiczne stopniowo się pogłębiały. Na początku sierpnia 2014 Pani Doktor neurolog, diagnozując u Męża stan bardzo poważny, powiedziała mi że sama na pewno nie dam sobie rady z opieką nad Mężem i dyskretnie zasugerowała mi umieszczenie Męża w domu opieki. Sama myśl o tym to było dla mnie horrendum. Wspomniała o Szołdrach, a poniewaz nasza córka zamieszkała tam niedaleko wraz z rodziną, wydawało mi się to jakąś alternatywą, jednak dość odległą. Jednakże wydarzenia przyspieszyły. W połowie sierpnia Mąz znalazł sie w szpitalu, w którym spędził 5 tygodni, dosłownie powalony ciężką chorobą. Przeszedł poważne zapalenie płuc, krwiomocz, wskaźniki biochemiczne były fatalne a lekarze otwarcie mówili o niezwykle ciężkich rokowaniach. Po wypisaniu ze szpitala karetką został przewieziony do Szołder, był prawie bez kontaktu, słaby, odmawiał przyjmowania pokarmów. Nastepnego dnia, po przyjeździe do Seniorowa ujrzałam w pokoju Męża jego puste łóżko. Poczułam zimny dreszcz na kręgosłupie. I jednocześnie usłyszałam wesoły kobiecy głos:”Pani mąz jest z nami w jadalni”. Lekko osłupiała pobiegłam do jadalni, a tam w gronie kilku starszych osób siedział mój Mąz. Panowała wesoła, miła, pełna serdeczności i głębokiej empatii dla pensjonariuszy atmosfera. I tak już było dalej, własciwie z każdym dniem coraz lepiej. Oczywiście, Mąż czuł się czasami słabiej, zawsze jednak miałam pewność dobrej opieki i poczucie jego bezpieczeństwa. Męża odwiedzały nasze dzieci z małżonkami i wnukami oraz wielu znajomych. Wszyscy oni podkreślali właśnie serdeczną, ciepłą atmosferę panującą w „Seniorowie”. A w konsekwencji stan Męża poprawił się na tyle, że mogliśmy go zabrać do domku. Nie wiem, na jak długo, ale zawdzięczamy to wyłącznie wspaniałej opiece w Seniorowie. Tylko dzięki Państwu możemy z Mężem być jeszcze razem w domu. Dziękujemy najserdeczniej wszystkim Państwu: Właścicielom, Opiekunom, obsłudze technicznej (swietne jedzenie). Niechaj Dobry Pan Bóg ma Was zawsze w swojej opiece.Kłaniamy sie nisko — Barbara i Wacław Gołębiowscy

Barbara i Wacław Gołębiowscy

2014-11-02
Bardzo chcielibyśmy podziękować pracownikom domu za wspaniałą opiekę nad mamą.Przebywała krótko bo jedynie dwa miesiąca ale zawsze będziemy ten czas wspominać miło. Wspaniała opieka , cudowna atmosfera , uśmiech na twarzach to jest to co można było spotkać na co dzień. Mama zawsze zadbana a sam dom jak najbardziej pod każdym względem przystosowany dla ludzi starszych. Polecam wszystkim którzy wahają się przy podjęciu decyzji o wyborze domu opieki bo ten naprawdę jest domem rodzinnym.

Dorota Cz.

2014-10-28
Witam moja mama przebywała w tym domu 2 miesiące-wrzesień i pażdziernik 2014r. Całym sercem potwierdzam opinie, które zostały wcześniej napisane. Naprawdę super opieka, wspaniali ludzie, zawsze uśmiechnięci i przyjaźnie nastawieni. Bardzo dbają o mieszkańców i okazują im bardzo dużo cierpliwości oraz serca. Poza tym dom bardzo czysty,zadbany,odpowiednio wyposażony. Pan Robert bardzo skrupulatnie wszystkiego pilnuje m.in.wizyt mieszkanców u lekarza. Mama 76 lat trafiła do Seniorowa po złamaniu biodra oraz z martwicą na stopie i dzięki fachowej opiece dziś jest wszystko ok. Naprawdę bardzo polecam ten Dom i bardzo dziękuję Panu Robertowi i wszystkim pracownikom. Z wyrazami szacunku

Magda J.

2014-10-11
Jestem byłą pracownicą „Seniorowa” i chciałam się z Państwem podzielić moją opinią na temat tego Domu. Całodobowy Dom Opieki „Seniorowo”, to miejsce w którym mieszkają osoby starsze, chore przewlekle, z różnymi dysfunkcjami narządów, a także z ograniczoną sprawnością. Praca z tymi ludźmi to ciąg zintegrowanych działań oraz planowana komplementarna opieka i pielęgnacja. Opieka nad osobą starszą wymaga dużych zasobów spokoju, tolerancji, zrozumienia i cierpliwości. Pracownicy i Kierownictwo „Seniorowa” posiadają dużą wiedzę i umiejętności potrzebne do tej pracy. Między Personelem, a Pensjonariuszem tworzy się klimat wzajemnego zaufania. Pracownicy poprzez przyjazny ton głosu, uśmiech, miły dotyk przekazują Mieszkańcom emocjonalne ciepło, które jest tak bardzo ważne. Zespołowe działanie, wspólne dyskusje, wymiana doświadczeń między Pracownikami, sprawia, że Dom ten wypełnia swoją rolę. Warto wspomnieć, iż w miejscu tym zwraca się dużą uwagę na bezpieczeństwo Pensjonariuszy. Odpowiednio wyposażone łazienki, oznakowania, oświetlenie (również w nocy) sprawia, że Mieszkańcy czują się pewnie. Często zdarza się tak, że osoby zamieszkujące w Domach Opieki zaczynają wegetować. W „Seniorowie” jest inaczej. Chcąc zapobiec monotonii życia, organizowany jest Podopiecznym czas wolny poprzez aktywność fizyczną i umysłową. Mieszkańcy są rehabilitowani, codziennie prowadzona jest gimnastyka. Dom posiada swoją wewnętrzną „biblioteczkę”, z której można korzystać na co dzień. Pensjonariusze bardzo cenią sobie ten sposób spędzania czasu. Odbywają się zajęcia terapeutyczne np. muzykoterapia. Łączymy przez to przyjemne z pożytecznym. Poprzez śpiewanie oraz słuchanie starych utworów, sięgamy do wspomnień, ćwiczymy pamięć. Całodobowy Dom Opieki „Seniorowo” w Szołdrach aktywizuję Mieszkańców, uwzględnia Ich oczekiwania, zmierza do tego, by Podopieczny był nie tylko zadbany i czysty, ale również jak najdłużej samodzielny, sprawny i subiektywnie zadowolony.Czas spędzony w tym Domu wspominam bardzo mile, z powodu ludzi z którymi pracowałam i dla których pracowałam. W dzisiejszych czasach tworzy się bardzo wiele tego typu placówek. Natomiast ten Dom jest wyjątkowy i godny polecenia.Tutaj każdy w pełni oddaję się swojej pracy, dzięki czemu udowadniają, że starość może być piękna i radosna. „…W naszych rękach jest więc zadanie, aby współdziałając z człowiekiem starszym pomóc mu osiągnąć najlepszą jakość życia…”-K.Klimek.Polecam !!!

Klaudia

2014-10-01
Dziękuję bardzo właścicielom i całemu personelowi za opiekę nad moim tatą. Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych ośrodków tego typu w Wielkopolsce. Każdy kontakt z opiekunami i właścicielami był bardzo pozytywny. Miła atmosfera, kameralne grono pensjonariuszy, indywidualne podejście, profesjonalne wyposażone pokoje, duży ogród – wszystko to sprawia, że jest to dom pogodnej starości.

Bykowski

2014-10-01
Moi rodzice w ostatnim roku życia przebywali w Domu Opieki „Seniorowo”. Najczęściej przyjeżdżałem do nich w odwiedziny bez wcześniejszego uprzedzenia o terminie przyjazdu. Zawsze byli zadbani i nie zgłaszali zastrzeżeń do istniejących warunków socjalno – bytowych oraz jakości świadczonych usług. Za troskliwą opiekę dziękuję wszystkim osobom pracującym w Seniorowie, a szczególnie p. Robertowi, który wykazał się bardzo dużą wrażliwością w stosunku do moich rodziców, a zapewne i pozostałych pensjonariuszów, a także udzielał im pomocy w różnych sytuacjach związanych z zabezpieczeniem ich potrzeb. Za co jestem mu szczególnie wdzięczny.Z pełnym przekonaniem polecam Seniorowo dla osób starszych i wymagających opieki przez całą dobę.

Tadeusz Ostrowski

2014-08-02
Zanim zdecydowałem się oddać mamę do tej placówki miałem wiele wątpliwości czy to dobra decyzja ale kiedy mama coraz bardziej chorowała i zapominała o wszystkim i kiedy pracy i poświęcenia było coraz więcej a moi bracia zapomnieli o niej a ja wciąż od wielu lat byłem sam do tej opieki to przyszedł taki moment (mama w styczniu 2014 miała zawał serca),w którym nie wiem dlaczego wybrałem ten właśnie dom dla niej. To było właśnie to miejsce – mama jest pod znakomitą opieką,zawsze czysta i zadbana – uśmiechnięte opiekunki,znakomita relacja z właścicielem.Teraz wiem,że mogłem zrobić to nawet wcześniej bo ja takiej opieki pracując zawodowo dać jej nie mogłem !!!. POLECAM TEN DOM – każdemu,kto ma takie wątpliwości jak ja miałem.Jestem gotów służyć każdemu pomocną opinią o tym wspaniałym miejscu pełnym serca i cierpliwości do naszych mam i ojców.Zawsze kiedy odwiedzam moją mamę i patrzę na jej twarz,uśmiech – wiem,że postąpiłem słusznie!!!Przemysław Jędrzejczak

Przemysław Jędrzejczak

2014-05-14
Wiem jak trudno się zdecydować o przekazaniu osoby nam bliskiej do obcej placówki, która będzie sprawować na nią opiekę. Szukaliśmy takiego Domu w internecie, ogłoszeniach prasowych, opiniach innych osób.Zdecydowaliśmy o wyborze w miejscowości Szołdry i z perspektywy czasu mogę wszystkich zapewnić, że wybór był trafny. Moja Mama, która miała w chwili przybycia (za Jej aprobatą) 97 lat czuła się tu bardzo dobrze. Jest to zasługa pana Roberta i Jego współparcowników, którym tą drogą pragnę jeszcze raz podziękować.

Alfred D. z Poznania

2014-03-07
Serdecznie polecam ten dom opieki, warunki są bardzo dobre, co ważne mają domowe jedzenie, miłą atmosfera, a ludzie traktowani są jak w rodzinie. Też mi zależało jak wszystkim żeby tata się dobrze czuł bo tyle się słyszy o różnych ośrodkach ale ten jest znakomity POLECAM z całego serca. Chciała bym również podziękować właścicielom oraz opiekunom, za to ile serca wkładają w tak ciężką prace i żeby zawsze byli tak uśmiechnięci i życzliwi jak teraz.

Fekser

2014-01-15
„Nie chodzi o to, żeby życiu dać więcej dni ale o to, żeby dniom dać więcej życia” Cicely Saunders Dom Opieki Seniorowo jest najlepszym miejscem na jakie trafiłam podczas długich poszukiwań odpowiedniego miejsca dla mojego ciężko chorego ojca. Spełnił wszystkie moje oczekiwania. Przestronne, słoneczne i czyste pokoje oraz duża jadalnio-świetlica sprawiają, że warunki są odpowiednie do stanu zdrowia pensjonariuszy. Piękny, zadbany ogród daje mieszkańcom możliwość wypoczynku przy sprzyjającej aurze na świeżym powietrzu. Tata był twardym i upartym człowiekiem, a tu znalazł ciszę i spokój którego bardzo potrzebował , oraz wyrozumiałość ludzi życzliwych i chętnych do pomocy. Do końca swoich dni mógł oddawać się swojej pasji –majsterkowaniu oraz z wielką radością uczestniczył we wszelkich zajęciach przygotowywanych przez personel. Nuda i bezczynność – jak sam mówił była jego największym wrogiem. Ogromne wyrazy szacunku i podziękowania za ofiarną, godną podziwu opiekę wszystkich Pań pielęgniarek i opiekunek oraz dla pani kucharki w tutejszym domu opieki. Wasze ogromne serca, pełne miłości i ofiarnej pracy to coś wspaniałego i pięknego. Oby Pan Bóg dawał Wam siłę i wytrwałość . Pragnę wyrazić słowa największego uznania i dozgonnej wdzięczności dla właścicieli – pani Kingi i pana Roberta za trud i pełen profesjonalizm w tworzeniu i prowadzeniu takiej placówki. Dla mojego taty był to ostatni dom pełen ciepła i szacunku. W tym trudnym dla niego okresie i przy pogarszającym się stanie zdrowia oddanie i wyrozumiałość wszystkich była niezwykła. Dziękuję i życzę wytrwałości w tej bardzo potrzebnej pracy – opieki nad ludźmi starszymi i schorowanymi

Justyna Liczbińska z rodziną

2013-10-21
Jesteśmy z mężem pod wielkim wrażeniem Domu opieki „Seniorowo” w Szołdrach.Z całego serca chcieliśmy podziękować za troskliwą,fachową pełną profesjonalizmu opiekę naszego taty.Seniorowo to miejsce szczególne otoczone ciepłem, cierpliwościom i miłością do osób starszych.Dziękujemy całemu personelowi oraz właścicielom Domu opieki Seniorowo za ogromne serce i po prostu za to że JESTEŚCIE.Pozdrawiamy i do zobaczenia

Małgorzata i Tomasz z Poznania

2013-09-05
Moja Ciocia była w „Seniorowie” prawie dwa lata. Będąc w nim miała bardzo dobrą całodobową opiekę. Po przyjeździe ze szpitala do domu w „Seniorowie” stan fizyczny i psychiczny Cioci bardzo się polepszył dzięki staraniom i zaangażowaniu właścicieli domu. Pan Robert jak również cały personel z wielką troską, sercem i fachową opieką dbali o naszą Ciocię i pozostałych pensjonariuszy.Jeżeli szukacie Państwo opieki dla bliskiej starszej osoby, polecam dom całodobowej opieki „Seniorowo”.

Urszula Greczka

2013-07-17
Moja mama spędziła w „Seniorowie” 20miesięcy. Spotkała się tu z dużą cierpliwością i życzliwością, a przede wszystkim z troskliwą opieką. Pomimo trudnej i wymagającej pracy cały personel był zawsze uśmiechnięty i bardzo zaangażowany.Pani Kingo, Panie Robercie brakuje mi słów aby powiedzieć jak bardzo jestem wdzięczna i jak bardzo dziękuję Wam i Paniom, które zajmowały się mamą, szczególnie w ostatnich dniach. Dziękuję za poświęcony czas i słowa otuchy. Wasz DOM polecam każdemu, kto potrzebuje opieki dla swoich bliskich.Waszą zaletą oprócz miłego budynki i jego otoczenia, domowej kuchni, przystosowanych do potrzeb osób starszych i schorowanych pokoi i łazienek, Jesteście Wy sami.Życzę wytrwałości i powodzenia w dalszym prowadzeniu „Seniorowa” pozdrawiam Jagoda z rodziną.

Jagoda

2013-01-05
Kiedy przybyłam do Domu Opieki „Seniorowo” w Szołdrach, a było to ponad rok temu, wiele trudności sprawiały mi codzienne czynności. Wstawanie z łóżka czy wyjście do toalety było dla mnie ogromnym problemem, ale dzięki fachowej opiece i rehabilitacji jaką tu otrzymałam mogę teraz samodzielnie poruszać się korzystając jedynie z pomocy balkonika i cieszyć się upływającym czasem…Chciałabym podziękować kierownictwu m.in. za liczne wyjazdy związane z wizytami u specjalistów i pracownikom za godziwą opiekę, okazane serce oraz cierpliwość, a także dbałość o spokój i domową atmosferę, która panuje w „Seniorowie”.Pozdrawiam serdecznie życząc wiele sił, zdrowia, uśmiechu i długich lat działalności Domu…

Teresa

2013-01-02
Dom opieki Seniorowo to z pewnością jedna z lepszych placówek tego typu. Przebywała w nim przez dwa lata nasza Ciocia z zaawansowaną chorobą Alzheimera. Wymagała ona całodobowej opieki i taką troskliwą opieką została tam otoczona. Dom ten nie tylko posiada odpowiednie zaplecze niezbędne do opieki nad ludźmi starszymi ale również zapewnia specyficzną atmosferę, która sprawia że pensjonariusze czują się tam po prostu dobrze.

Elżbieta i Krzysztof

2012-10-11
Kiedy w maju 2011 roku szukałam przytulnego domu opieki dla mojej babci trafiłam do „Seniorowa’ w Szołdrach . Po przestapieniu progu tego domu pomyślałam, że w takim miejscu mogłabym spędzić swoją starość. Przytulne, ciepłe pokoje, łazienki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, piękny ogród, spokój i cisza. to urzekło mnie w tym miejscu. Pierwsze wrażenie w pełni potwierdziło się. Babcia przebywała w ‚Seniorowie” ponad półtora roku. Była otoczona wspaniałą opieką właścicieli i pełnych ciepła i zrozumienia opiekunek. Dom jest nieduży, przeznaczony dla dwunastu pensjonariuszy, co jest jego dodatkowym atutem. Panuje w nim domowa atmosfera. Starsi ludzie otoczeni są szacunkiem i ogromną życzliwością. Posiłki są smaczne i urozmaicone. Zapewniona jest stała opieka lekarzy, pielegniarek i rehabilitanów. Dziekuję bardzo Pani Kindze , Panu Robertowi i całemu wspaniałemu personelowi za ciepło, uśmiech i życzliwość jaką była otoczona moja babcia. Polecam gorąco „Seniorowo” wszystkim osobom, które szukają dla swoich bliskich miejsca na godne przeżycie starości.

Renata Pawłowicz

2012-08-22
Choroba mamy zmusiła nas do szukania dla Niej opieki przez 24 godziny. Znajoma poleciła nam „Seniorowo” – dom prowadzony przez sympatyczne małżeństwo Panią Kingę i Pana Roberta. W opiece nad pensjonariuszami , którzy są w różnym stanie, pomaga Im życzliwy i zaangażowany personel. Bardzo przeżywaliśmy, że sami nie możemy zapewnić mamie opiekę ale przekonaliśmy się, że Seniorowo to jest to. Mama pomimo zagubienia jakie towarzyszy jej chorobie jest uśmiechnięta, rozśpiewana, a do tego opalona i zadbana. Jeżeli szukacie opieki dla swoich bliskich to polecamy właśnie ten DOM, gdzie starsza i schorowana osoba może liczyć na życzliwość i opiekę przez całą dobę. Pani Kingo, Panie Robercie minął już rok odkąd Mama i my możemy liczyć na Waszą pomoc i zaangażowanie, bardzo dziękujemy.

Jagoda z rodziną

2012-07-02
Witam serdecznie, jestem bylą pracownicą Całodobowego Domu Opieki Seniorowo w Szołdrach, chcialam napisać kilka słów o tym miejscu. W Domu Opieki spędziłam ponad 2,5 roku. Szanowni państwo, Seniorowo jest pieknym miejscem w którym roztacza sie szeroko rozumianą opiekę nad starszym, często schorowanym człowiekiem. Każda osoba przyjęta pod naszą opiekę, jeśli nawet na krótko była tak samo traktowana i opiekowaliśmy sie nią z najwiekszym zaangażowaniem. W domu opieki pracowałam z zgraną grupą opiekunek, które odznaczają się wspaniałymi cechami: niesienia ludziom pomocy, empatii i dobroci w sobie. Seniorowo pomimo tego ze było moim miejscem pracy, przez atmosferę jaka w nim panuje można nazwać drugim domem. Podczas pracy opiekowałam sie osobami starszymi które czesto chorowały na chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, były po przebytym zawale, po udarze, z osobami po róznego rodzaju złamaniach a także z osobami które potrzebowały pomocy z opatrunkami i odleżynami i również co najważniejsze w sytuacjach zagrożenia życia. W Domu opieki do moich obowiazków nalazała opieka, pielegnacja, pomoc w poruszaniu sie, karmienie jeśli taka jest potrzeba oraz rehabilitacja. Ale to nie wszystko jeżeli pojawiał sie jakiś problem to zawsze staraliśmy sie go rozwiazać. Najbardziej z tego wszystkiego lubiłam sympatyczne rozmowy o życiu i doświadczeniu mieszkanców, wspomnienia o podróżach, oglądanie zdjeć i razmowy w obcych jezykach. Pozdrawiam.

Weronika

2012-06-28
Panie Robercie, choć moja mama przebywała w „Seniorowie” tylko dwa tygodnie, to z całego serca dziękuję Panu i wszystkim pracownikom za wspaniały dom jaki stworzyliście dla ludzi starszych, schorowanych i nieporadnych w wykonywaniu codziennych czynności. Wielki szacunek dla Pana i całego zespołu, który Pan zatrudnia. Wasze ciepło i radość, jaką roztaczacie przy wykonywaniu swej ciężkiej pracy, udziela się tym spracowanym i schorowanym starszym ludziom. Dla każdego z osobna macie zawsze wielką cierpliwość i wyrozumiałość.Pozdrawiam i życzę, aby Wasza praca była doceniana przez tych, którzy nigdy nie zetknęli się z problemem osoby schorowanej, nieporadnej i potrzebującej opieki przez 24h na dobę. Jeszcze raz WIELKI szacunek dla Pana i całego zespołu opiekuńczego.Wszystkim borykającym się z problemem wyboru odpowiedniego miejsca dla najbliższej osoby szczerze polecam ten ośrodek.Jeszcze raz wielkie podziękowania i życzę wytrwałości w Waszej pracy!

Wdzięczna córka

2012-03-13
SENIOROWOTo najlepsz miejsce na świecie dla osób potrzebujących pomocy p.Robert oaza spokoju i CIERPLIWOŚCI osoba która JEST!!! dla tych wszystkich starszych osób p.Robert rozumie,staje się członkiem rodziny to Wielki Człowiek.Każda osoba która trafi do domu w Seniorowie jest u siebie,personel który tam pracuje to CUDOWNE pełne ciepła osoby.Moja ciocia była w Seniorowie prawie rok,umierajac nie była sama,p.Robert i pracownica trzymali ją za rąke,wiem że odchodząc była szczęsliwa bo była z osobami którym bardzo bardzo UFAŁA,a jest to bardzo ważne dla naszych bliskich którym sami nie możemy pomuc.POLECAM TO CUDOWNE MAGICZNE MIEJSCE

Aleksandra Nowak

2012-01-10
Zwracam sie do kierownictwa i pracownikow CDO w Szoldrach z podziekowaniem za opieke mojej mamy. Pobyt odbyl sie w atmosferze rodzinnej, otrzymala duz serdecznosci , jak rowniez opieki lekarskiej. Nalezy sie szczegolne uznanie dla osob ktore sie mama zajmowaly, poniewaz opieka osoby chorej na Alzheimera jest bardzo trudna i uciazliwa, wymagajaca duzo cierpliwosci i dobrego serca. Oczywiscie trzeba podkreslic o idealnej czystosci pomieszcze i higieny.Polecam goraco ten dom dla osob, ktore maja podobne przypadki z najblizszymiosobami. Zycze duzo odwagi dla wszystkich pracownikow.

Mydlikowski Anne

2012-01-10
Zwracam sie z goracym podziekowaniem za opieke mojej mamy dotknietej choroba Alzheimera. Pobyt odbyl sie w atmosferze rodzinnej, serdecznosci, oraz bardzo dobrej opieki lekarskiej. Nalezy sie szczegolne uznanie dla wszystkich osob ktore opiekowaly sie mama, poniewaz to jest bardzo trudna i uciazliwa opieka. Jak rowniez podkreslam idealna czystosc pomieszczen i higieny.Polecam bardzo goraco ten dom , osoba ktore maja podobne przypadki z najblizszymi osobami, zycze odwagi dla wszystkich i zawsze usmiechu jak dotychczas.

Mydlikowska Anne

2011-08-01
Nasza Mama po przebytej chorobie i skomplikowanym złamaniu nogi wymagała całodobowej fachowej opieki i rehabilitacji. Szukając odpowiedniego miejsca (nie mieliśmy warunków, żeby zapewnić taką opiekę w domu), znaleźliśmy Dom Opieki prowadzony w Szołdrach przez przemiłe małżeństwo Panią Kingę i Pana Roberta. Okazało się to przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Urokliwe, ciche, wiejskie położenie, duże, przestronne i dobrze wyposażone pokoje oraz ogród z miejscem do odpoczynku i spacerów to duże atuty tego ośrodka. Ale jeszcze większymi atutami są: wspaniała rodzinna atmosfera, smaczne wyżywienie, a przede wszystkim troskliwa opieka całego personelu, który zawsze ma czas i uśmiech młodości dla pacjentów. Pani Kingo, Panie Robercie – bardzo serdecznie dziękujemy Państwu i całemu personelowi za życzliwą i serdeczną opiekę nad naszą Mamą. Wdzięczni jesteśmy za to, że Mama czuła się u Państwa jak w domu, co nieraz podkreślała w rozmowach z nami. Polecamy i będziemy polecać Państwa Dom z całego serca.

Barbara Szuman – Kubiak, Janusz Szuman

2011-01-06
Dziękuję Pani Kindze i Panu Robertowi, że stworzyli taki Dom. Dziękuję za opiekę nad moją Mamą, która w ciągu roku pobytu ponownie zaczęła się uśmiechać, mówić, jeść z wyraźną przyjemnością, nabrała ochoty na życie. Dziękuję za szczerą empatię, za atmosferę Domu, ciepło i normalność. Dziękuję za to, że pracują z Nią Panie pielęgniarki, opiekunki Dorota, Natalia, Weronika, Marzena, Madzia i Ela. Panie, które swoją delikatnością wyzawalają na twarzach pensjonariuszy wyraz spokoju, zadowolenia, być może szczęścia. Dziękuję za to, że Ci wszyscy ludzie stworzyli w tej małej miejscowości, w niewielkiej byłej szkole prawdziwy Dom.

Zbigniew Taszycki – artysta, wykładowca

2010-12-07
W „Seniorowie” mój Tato znalazł swój drugi dom i grono Przyjaciół. Przede wszystkim jednak stałą opiekę medyczną lekarzy specjalistów i całodobową, serdeczną opiekę pielęgniarską – taką jaką zapewnić może tylko najbliższa rodzina. Warunki mieszkaniowe, otoczenie domu i wspólne, smaczne posiłki stwarzają ciepły, przyjazny klimat. Tata jest w bardzo dobrych rękach, jesteśmy o Niego spokojni. Polecamy „Seniorowo” całym sercem i dziękujemy Państwu Kindze i Robertowi Kowalczykom oraz całemu personelowi za ciepło i życzliwość okazywne niezmiennie każdego dnia.

Izabella z mężem z Warszawy

2010-04-14
Ten Dom, to miejsce szczególne, ze znanych mi tego typu- wyjątkowe! Ktoś mi bliski był w tym domu przez 3 miesiace, bardzo zadowolony z klimatu, otoczenia i Gospodarzy. Właściciele stwarzają tam ciepłą, życzliwą, rodzinną atmosferę, a Opiekunowie włączają się w nią, sumiennie wykonując swoją pracę. Dziesięć osób- starszych, chorych pensjonariuszy- jest otoczonych szacunkiem, wszechstronną pielęgnacją i troskliwą opieką. Ponadto dba się i prowadzi rehabilitację ruchową pacjentów w miarę ich możliwości i potrzeb. Zapewnia się też im opiekę lekarską wraz z konsultacją specjalistów. W tym ośrodku panuje wielki porządek, czystość i schludność wnętrza. Wyżywienie domowe. Dom otoczony jest ogródkiem z miejscem do odpoczynku i spacerów, także dla osób nie w pełni sprawnych ruchowo. Wokół cicha atmosfera pięknej, polskiej wsi.

Nauczyciel akademicki

2009-12-19
Podziękowanie. Mąż mój po udarze mózgu został wypisany ze szpitala z utrzymującym się porażeniem kończyn i rokowaniem – „wegetacja”. Tymczasem dzięki troskliwej opiece i właściewej rehabilitacji po trzech miesiącach został doprowadzony do pełnej sprawności ruchowej. Właścicielom Całodobowego Domu Opieki Seniorowo i personelowi składam serdeczne podziękowanie.

Helena Sobolewska

2009-09-08
,,Seniorowo” Całodobowy Dom Opieki w miejscowości Szołdry koło Czempina około 40 km. od Poznania. Mieliśmy to wielkie szczeście stworzyć nowy dom naszej mamie. Szołdry jest cudowną miejscowości ,gdzie kazdy człowiek czuje sie tak jakby ktoś odgadywał jego myśli i spełniał każde życzenia. Wszystko jest tam precyzyjnie zaplanowane ,zorganizowane i uporządkowane. Cały dom , jak i pokoje ,teren przylegający jest bez żadnych ograniczeń i barier. Wspaniała fachowa pomoc pielęgniarek ,rehabilitanta ,opiekunów a nad tym wszystkim pieczołowicie czuwają właściciele ośrodka-przeurocze ,uśmiechnięte ,życzliwe i cierpliwe małżeństwo mgr. socjologii pan Robert i oraz Jego żona mgr pedagogiki pani Kinga. Moja mama jest zupełnie inną kobietą. Zadbana ,uśmiechnieta ,opalona no i troche zmęczona wycieczkami i spacerami. Dbrałość o zdrowie widoczną jest tu na każdym kroku. Zawsze spotykamy samych serdecznie uśmiechniętych pensjonariuszy. Kuchnia wyborna ,dostosowana do potrzeb organizmu. Każdy człowiek ,syn czy córka ma wątpliwości z decyzją o zmianie miejsca pobytu naszych najdroższych . Ale kiedy sytuacja ,przede wszystkim zdrowotna nie pozwala pozostawić osoby bez całodobowej opieki to takie miejsce jak Dom Seniorowo jest idealnym miejscem dla nich…

Z szacunkiem i pełną szczerościa Waldemar Schmidt

2009-09-07
Przez wiele długich tygodni szukała dla mojej Mamy, chorej na Alzheimera, dobrego miejsca, z miła domową atmosferą i wykwalifikowanym personelem. I wreszczcie zalazłam, a moja Mama znów się uśmiecha.

Magdalena Mrugalska-Banaszak

2009-08-28
Dom Opieki „Seniorowo” to prawdziwy dom, w tym najbardziej pierwotnym tego słowa rozumieniu. Byłam pełna obaw kiedy zabierałam tu swojgo Tatę. Niepotrzebnie, właściciele okazali się ludźmi pełnymi ciepła, troskilwości i wyrozumiałości. Czas upływa tu pensjonariuszom w rodzinnej atmosferze. 24 godziny na dobę otoczeni są stałą opieką i zagrzewani do wspólnych ćwiczeń i spotkań. Przyjeżdżam tu z przyjemnością. Tato odżył i usprawnił się. Był pierwszym rezydentem i cały czas dobrze się tu czuje. Wystarczy jedna wizyta, aby przekonać się jak pozytywna atmosfera otacza to miejsce. Polecam wszytkim dom w „Senioroiwe”, to dom prawdziwie spokojnej i uśmiechnietej starości. Dziękuję Państwu Kowalczykom za serce jakie okazują codziennie mojemu Tacie.

Dorota Krzymańska

2009-08-01
witam,chciałbym podzielić się swoim niezwykle pozytywnym spojrzeniem na dom opieki Seniorowo. Placówka jest własnością małżeństwa-państwa Kowalczyk,którzy z wielką fachowością,ciepłem i oddaniem wraz z współpracownikami sprawują całodobową opiekę nad starszymi ludźmi. Mogę z całą odpowiedzialnością powierzyć w ich ręce los mojej mamy która przebywa tam od momentu otwarcia tego bardzo rodzinnego domu.Szczerze namawiam do odwiedzenia tego malowniczo położonego miejsca naprawdę niedaleko od Poznania.Dodam ,że po kolejnych odwiedzinach zastaję tam bardzo uśmiechniętych ludzi – pensjonariuszy i ich opiekunów.

Schmidt

2009-07-28
Dom, bo bez wątpienia tak należy go nazywać, to miejsce nowe, pełne ciepła i życzliwości ludzi, którzy go stworzyli i prowadzą. Każdy pensonariusz jest traktowany indywidualnie i z pewnościa otrzymuje właściwą opiekę i zinteresowanie. Zawożąc tam Tatę byliśmy pełni obaw jak to zniesie i czy zakceptyje nowe miejsce pobytu. Okazało się, że łatwo zaklimatyzował się w nowym miejscu, uaktywnił i rozbudził. Znowu wykonuje ćwiczenia i chętnie uczestniczy w życiu tej małej zbiorowości. Szczerze polecam to miejsce wszystkim, którzy mają problemy z opieką na swoimi bliskimi. Opiekunom dziękuję za Ich życzliwość, ciepło i wyrozumiałość szczególnie za nasze permanentne obawy o Jego stan ducha.

Dorota Krzymańska

2009-07-19
To nowy, funkcjonalny, śliczny dom. Pokoje są przestronne, bardzo dobrze wyposażone, z ładnymi łazienkami. Z tyłu domu ogród, z którego korzystają pensjonariusze. I co najważniejsze, wspaniała atmosfera i troskliwa opieka. Ze spokojnym sumieniem mogę polecić ten dom wszystkim, którzy chcą oddać swoich najbliższych pod dobrą opiekę.

Małgorzata G.

 

 

Zobacz opinie!